ebaregulaarne veritsus 14.05.09 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Olen 45 aastane. Kuu aega tagasi tehti PAP test- vastus ASCUS. Arst määras raviks - Dalacin V- 3 vaginaalsuposiiti.
Peale ravi menstruatsioon kestis ainult kolm päeva (vähene vereeritus)
Siis oli 7 päeva vahet ja nüüd on juba määrinud 10 päeva järjest.
Arst on puhkusel, sain aja alles juuni keskpaigaks
Kas minu probleem võib olla tingitud ravimist, ealistest iseärasustest või on oluline ikkagi otsida uus arst, et varem vastuvõtule saada
Aitäh

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Ascus on minimaalne muutus kaelas ja sageli on põhjuseks põletik. Sellest ka määratud ravi. Uus PAP test soovitaks teha 3-6 kuu möödudes. Tsüklihäire võib olla tingitus east kuid välistatud pole ka ravimi kasutamine, eriti kui on rohkem määrivam eritis. Muretsemiseks pole põhjust ja pöörduge arsti poole nii nagu ta teid kutsus kordusanalüüsiks. Dr kadastik