luupus ja varajane kliimaks 27.01.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Haigusega süsteemne erütromotoosneluupus on mul (35a) kaasnenud nö varajane kliimaks (samad sümptomid, mis 57a emal). Menustratsioon käib aastas umbes 3-4 korda (ainult ägedamas faasis kui hormoonpreparaadi annus on suurem, tiheneb ka tsükkel pisut). Aga tsükkel tsükliks, mure on hoopis "Naiseks" olemise pärast . Mul on kadunud igasugune normaalne huvi meessoo vastu, nii vaimne kui füüsiline . Mul on tubli ja mind minu haiguses igati mõistev ning toetav abikaasa, kuid tema on ju ikkagi terve ja tugev mees - koos oma mehelike vajadustega. Mina seevastu üritan ennast sundida, vahel teeselda, vahel ära öelda (muidugi pidevat süütunnet tajudes) jne, kuid see mis minus enne elujõuliselt pulbitses on justkui õhku haihtunud. Kas on olemas mingeid preparaate, mis aitaks minu haiguse taustal (millega on niigi kohutavalt raske elada) olla endiselt "täisväärtuslik naine", kasvõi natukene, kasvõi korraks veel... Traditsiooniline üleminekuea asendusravi minu diagnoosi puhul on vist välistatud? Tahaksin väga oma peret koos hoida kuni lapsed täisealised, vähemalt ise selle hävingut oma tervisliku seisundiga mitte põhjustada. Samas "väärikalt vananeda" oma 35 eluaastaga ka nagu ei oska. Aidake palun!

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Selleks,et otsustada millist ravitaktikat kasutada ,sooviks,et tuleksite minu vastuvõtule.Kuna olen kuni 8.veebruarini Eestist ära,helistage mulle alates 12.veebruarist tel.7319267 ja tuletage mulle meelde,et olete patsient,keda lubasin veebruaris vastu võtta,Kindlasti saab Teid aidata.Edu soovides,Maie Väli