Tsüklihäired 14.03.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minule tekitab unetuid öid järgmine mure. Olen rasestusvastaseid tablette võtnud 6 aastat (Yasminella). Enne tablettide võtmist olid tsüklihäired selles mõttes, et päevad käisid 2 x kuus (arst ütles, et mul on sage/tihemenstruatsioon). Tablettide võtmise ajal mingeid probleeme ei esinenud. Lõpetasin tablettide võtmise (sooviga rasestuda) 12.02.2008 karbi lõppedes, sellele järgnes tavapäraselt menstruatsioon 15.02.2008. Peale seda oli rinnanibud väga tundlikud ja valusad 27-31.02. 04.03. hakkasid alakõhu- ja seljavalud nagu hakkaks menstruatsioon. Menstruatsioon algas aga alles 12.03 ja oli väga väikese veritsusega ning kestis ainult 2 päeva. Lugesin siit foorumist, et on olemas selline asi nagu varajane kliimaks. Kui mul oli menstruatsioon enne tablettide võtmist nii tihedalt, kas siis võib ka mind varajane kliimaks ohustada? Kas see, et viimased päevad kestsid nii lühikest aega ja olid väikese verega võib tähendada, et mul munasarjad ei tööta korralikult (tablette võttes kestsid päeva u. 3-4 päeva).
Vanus on 27a

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Peale pikaaegset antibeebipillide tarvitamist, üle 4-5 aasta, on see tavapärane, et menstruatsioonid on verevaesed ka pillide lõpetamisel. Antibeebipillide tarvitamise ajal muutub emaka limaskest väga õhukeseks ja ei taastu koheselt peale pillide lõpetamist.
On vähetõenäoline ehk isegi võimatu, et Teil oleks varajane kliimaks. Seda saab muidugi uuringutega tõestada. Minul on olnud vastuvõtul patsient, kellel saabus kliimaks 33-aastaselt!
Arvan, et täna mõelge rasestumisele ja sünnitamisele. Kui Te ei rasestu 6 menstruaaltsükli jooksul, siis pöörduge viljatu paarisuhte uuringuteks naistearstile.
G.Litter, www.naistearst.ee, Maarjamäelt