Evra plaastrid ja veritsus 27.09.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on selline probleem. Mõtlesin, et proovin antibeebipillide asemel plaastreid. Käisin arsti juures ja kirjutati välja Evra. Suvel tegin esimese kuuri, kõik oli hästi, mestruatsioon oli nagu tavaliselt, kuid kuna oli suveaeg ja plaasterid raske kasutada, läksin tagasi pillidele. Nüüd, kus suveaeg möödas võtsin jälle plaastrid käsile. Panin esimese plaastri peale, täpsemalt alaseljale. Kõik oli OK. Teise plaastri panin teisele poole alaseljale, kuid 2. või 3. päeval tekkis veritsus. Lugesin veelkord pakendi infolehte ja sain teada et see on normaalne. Veritsus jätkus, panin ka kolmanda plaastri, seekord tagumikule. Mõtlesin, et ehk tekkis veritsus valesse kohta panemisest. Kolmanda plaastri panemise päeval ning ka sellele järgneval päeval olin ka vahekorras, kuid kasutasime ka kondoomi. Kui kolmanda plaastri kolmandaks päevaks ei olnud veritsus lõppenud, otsustasin plaastri ära võtta ning peale seda(täna on neljas päev ilma plaastrita)on veritsus.
Kas ma tegi midagi valesti plaastri panemisel või ei sobi see plaaster mulle või võib olla mingi tõsisem probleem?
Mul on ka veel see probleem, et olen Eestist enamjaolt ära seoses õppimisega ning Eestis vaid mõnel üksikul nädalavahetusel.

Tänades,
Karin

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Esimesel kuul plaastid võivad anda veritsuse, seega poleks pidanud kolmanda plaastri kohe ära võtma. Nüüd kus eemaldasite selle, siis hakkas tavapärane menses. Soovitka ikkgi uuesti proovida ja kolme nädala jooksul skeemi järgi panna. Kui teisel kuul on sama olukord, siis need teiel ei sobi.Dr Kadastik