menses plaastriga 20.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kasutan evra-plaastreid ja nende kasutamisest alates on vabal nädalal tekkiv verejooks iga kord hästi tükiline ja paks. Normaalset vedelat verd ei tulegi, ainult klimppe. Kas see on midagi ebanormaalset või peabki nii olema?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Kuna Evra-plaastrid on meil olnud kasutusel vaid eelmise aasta lõpust, siis pole piisavat tagasisidet veel olnud. Arvestades sellega, et tegemist on hormonaalse rasestumisvastase vahendiga, siis veritsus plaastrivabal perioodil on sageli väga vähene, võib olla vaid pruunakas veresegune voolus. Muretsemiseks pole põhjust.