Evra plaastrid ja päevad algasid nädal aega varem 04.12.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Esimene kord elu jooksul kui selline asi juhtus ja seepärast tekitab väga muret. Nimelt olen Evra plaastreid kasutanud umbes pool aastat või kauem, nüüd kui ma panin 3nda nädala plaastri, hakkas järsku menstruatsioon. Kuna täna on laupäev ja mul on endiselt kolmas plaaster peal, siis ma ei saa kusagilt infot isegi, et küsida, kas ma peaksin tegema siis praegu plaastrivaba nädala või ikkagi alles siis kui peab? Ma olen segaduses ja väga mures. Miks või millest selline asi juhtuda saab?

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Plaastrite foonil võivad vahel veritsused alata viimase plaastri ajal. Kuna see juhtus esimest korda, siis ei ole vaja kohe rasedusvastast vahendit vahetada. Kui see kordub ka järgmises tsüklis, siis on soovitav üle minna näiteks pillidele või proovida Nuvaringi. Varasem veritsuse algus ei ole ohtlik, kuid ebamugav, kuna eeldame, et tsükkel on plaastrite kasutamise ajal regulaarne.
Kui teil on praegu ainult määriv veritsus, siis jätkate skeemi järgi ja teete pausi, siis kui see peab teil olema. Kui teil on viimase plaastri ajal täiesti tavapärane menstruatsioon, siis pausi ei tee ja jätkate kohe uue originaali esimese plaastriga.