neeruvaagna põletik & rasedus 15.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kui mul on olnud neeruvaagna põletik, siis kuidas see mõjutab rasestumist? Mida mõeldakse selle all: "peab rasedust ette planeerima"?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Raseduse ajal on naisel, kellel on krooniline neeruvaagna põletik, risk selle haiguse ägenemiseks. Raseduse planeerimine tähendab, et rasestumist tuleb planeerida aega, kui pole vahetult olnud ägenemisi.