rindade uuring 15.01.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kas ilma saatekirjata ja oma raha eest saab kuskil mammograafiat teha? Ajakirjanduses on soovitatud esimest uuringut umbes 35-aastaselt, aga perearst ütleb, et pole vaja. Nüüd on paar nädalat ühes rinnas olnud aegajalt terav valu. Mida ma peaksin tegema?

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.
Suure tõenäosusega ei ole valulikkus rinnas tingitud kasvaja haigusest. Alla 35 aastastel on sageli esmaseks soovitavaks rinnanäärme uuringuks ultraheli uuring, üle 35 aastastel mammograafia. Kui kaebused püsivad pöörduge naistearsti või perearsti poole ja paluge saatekirja mammoloogi juurde . Mammograafiat saab teha oma raha eest nii Tallinnas Eesti Onkoloogiakeskuses kui Tartus Hematoloogia-onkoloogia kliinikus. Soovitan aga enne kindlasti täpsustada uuringu aeg ja kuidas saate tasuda registratuuris. Mammograafia hind haigekassa hinnakirja järgi on 314 x 2 krooni.
Tervitades Aire Sekavin