arilin ja rasedus 11.05.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Mul on väga suur mure. Nimelt tarvitasin arilini tedamata et olen rase. Mul avastati bakteriaalne vaginoos ja arst kirutas rohu. Viimane menstr. algas mul 20 märts. Peale seda 27-28 olin vahekorras mehega (meil on soov saada teine laps). 29 märts kirjutati tabletid ja ma tegin ravi läbi,( sest ma uskusin et ma ei saanud kohe peale päevi veel raedaks jääda). Ravi ajal ma vahekorras ei olnud. Nüüd olen mõnda aega rase ja ma kohutavalt kardan, et see ravi võis mu rasedusele mõjuda halvasti. Kuna ka günekoloogiga asja arutasin, on tema ka ettevaatlik, vist ei taha mulle kogu tõde avaldada-samas soovitab veel oodata ja mind erinevatesse asutustesse uuringutele saata. Aga me mehega oleme ikkagi paanikas, millised mõjud võivad olla, kui ma jäin enne rohu tarbimist rasedaks? Kas see üldse on võimalik et jäin rasedaks peale päevi, mul päevad kestavad 6-7 päeva? Miks ma veel ei uskunud oma rasedust, oli see, et esimene rasedus ei tulnud mul kergelt-üle poole aasta proovivime enne kui jäin.
Ette tänades vastuse eest
M.U.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Mina ka ei usu,et Te m.tsükli 7-8 päeval rasestusite.Soovitan kindlasti määrata vereseerumis HCG ja ultraheliuuringul kontrollida,on see ikka emakasisene rasedus.Selle uuringuga täpsustatakse ka rasestumise aeg.Edu soovides,Maie Väli