ehmatus 22.08.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere. Olen 45 aastane. Käisin mais tegemas emakakaela uuringut ja mulle öeldi proovi võtmise ajal,et on väike haavand ja pöörduge oma arsti poole.Võtsingi nõu kuulda.Arst ütles .et mul tõesti veidi punetab ja kirjutas valja rohu ARILIN. Kui rohu kätte sain oli ehmatus suur -see oli mõeldud trihhomonoosi raviks.Ei oska enam midagi arvata.Pealegi oli rohul kaasas infoleht mis täis hoiatusi rohu võtmisel.Mis ma pean nüüd arvama ja edasi tegema.Ootan teie abi.Tänan.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Arilin (toimeaineks Metronidazol) on põletikuvastane preparaat, mis on apteegis saadaval nii tupekuulidena kui ka suukaudsete tablettidena. Arilini ei kasutata mitte ainult trihhomonoosi ravis. Arilin on kasutusel ka mitte sugulisel teel levivate põletike( emakakaela põletik, tupepõletik) ravis. Kuna arst diagnoosis teil emakakaela põletiku, siis ilmselt peaksite alustama raviga. Soovitan suukaudseid tablette võtta peale sööki, siis ei teki iiveldustunnet.
Parimat soovides, dr. K.Seemen