emakakaelapõletik 03.02.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Uuringute tulemusena (PAP test ja lisaks kolposkoopiline uuring) selgus, et mul on emakakaelapõletik. Arsti vastuvõtul käies aga mingit ravi ei määratud vaid öeldi, et poole aasta pärast tuleks anda uus analüüs. Kas emakakaelapõletiku korral ravi ei järgne?
Ette tänades.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
kui emakakaela analüüs viitab põletikule, siis peaks täpsustama põletiku tekitaja, s.t. tegema lisa-analüüse. Soovitav on teha analüüsid sugulisel teel levivate infektsioonide suhtes ja bakterioloogiline külv juhul, kui neid pole varem tehtud. Põletikuvastane ravi on vajalik.