Emakakaela põletik 03.05.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Pöördun Teie poole järgneva murega, olen 23-aastane mittesünnitanud naine: Mul diagnoositi sept 2005 emakakaela põletik. Mingeid haigustekitajaid välja ei tulnud. Arst kirjutas Dalacin tupeoovuleid. Tegin ravi ära ja edasisi kaebusi ei esinenud. Lisaks veel niipalju, et samal ajal lõpetasin ka Logest pillide tarvitamise, kuna esinesid kõrvalnähud (rindade valulikkus). Pöördusin märtsi lõpus 2006 oma arsti juurde rutiinsesse kontrolli. Arst võttis jälle proovid (kahjuks ei oska täpsustada mida täpselt) ja väitis et kõik on korras. Kuna aga leukotsüütide arv oli liiga suur, siis soovitas Femigeli. Kirjutas ka välja uued pillid Harmonet. Peale Femigeli kuuri 2 päeval aga tekkis põletustunne, nagu ka tol korral mil sept. 2005 arsti poole päärdusin ning tservitsiidi diagnoosi sain. Läksin järgmise arsti juurde oma murega. Tema võttis kõik proovid (kõik bakterid jne) ja väitis et kõik on korras. Aga jälle oli leukotsüütide arv liiga suur. Minu küsimus oleks, et kas analüüsid võisid valetada kui Femigeli viimasest tuubist oli 3 päeva. Samas pean seda ebatõenäoliseks kuna 2 arsti väidavad et mule ei ole midagi viga ja ega põhjust ei oleks ka (mul on püsipartner). Millest võib sel juhul emakakaelapõletik esineda ning kas on tõenäoline et see lõi jälle välja tänu pillide alustamisega? Tänan Tei väga vastuse eest.

Triin

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere,Triin! Tservitsiit ongi üldiselt sümpoomidevaba,sageli kaasneb tservitsiidiga bakteriaalne vaginoos,mistõttu saite Te ka esialgu Dalacin tupeoovuleid.Papa-analüüs toobki tavaliselt esile tservitsiidile omase suure leukotsütoosi.Kindlasti ei ole see seotud partneriga. Küll võivad aga rasestumisvastased tabletid põhjustada emakakaelakanali silinderepiteeli hüperplaasiat,mis väljendub limaskestatursena.Seega üpris tõenäoline,et seos on pillidega.Edu soovides,Maie Väli