kõhuvalu 19.01.07 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Selline mure. Mul iga paari kuu tagant tekivad tugevad kõhuvalud ja klimbiline valgevoolus. Päevad on ka nagu hakanud ära kaduma kuigi vanust alles 22. varem oli 4 päeva nüüd vaevalt 2. Suguühte ajal on ka väga valus. Arsti juures käisin tegi analüüsid ja ütles et kõik on korras, ainult väike seen. teist korda läksin uuesti valudega kirjutas uued rohud ja kehitas õlgu. mul on mõistus otsas ei tea kelle poole pöörduda. Ehk oskate soovitada millise arsti poole pöörduda?

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Selle küsimusega peaks ikka günekoloogi poole pöörduma.Klimbiline valgevoolus on tõepoolest iseloomulik seenele,aga kuna esinevad ka kõhuvalud ja menstruaalvere vähesus,peaks vaatama ultraheli uuringu ajal emaka limaskesta paksust ja munasarjade suurust.Suguühe võib olla valulik ka sellest,et tupp on kuivavõitu.Võiks apteegist osta 1%klorimsoolkreemi millel on ka seenevastane toime ja vahetult enne suguühet viia seda tupeesikusse.Edu soovides,Maie Väli