micro 30 24.09.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
olen 24 aastane ja 10 kuuse lapse ema. laps saab veel rinnapiima (loomulikult lisatoitu ka). Rasestumisest hoidumiseks olen kasutanud micro 30. menstruatsioonid mul taastunud pole. Minu küsimus: unustasin ühe tableti võtta, nii et võtsin selle alles koos järgmisega (seega oli vahe 48 tundi). ja umbes 12 tundi enne ununend tableti aega olin vahekorras. tekkis ka vähene pruunikas voolus. Kui suur on tõenäosus,et ma võiksin rase olla?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tõenäosus rasestumiseks on kaduvväike. Südamerahustuseks tehke 10 päeva pärast raseduse test, usun, et teiega on kõik OK.Dr kadastik