Tableti vahetus 27.09.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sünnitasin 5 kuud tagasi, seni olen võtnud Micro 30. Imetamise lõpetasin kuu aega tagasi ja nüüd tahaks uuesti Logestit võtma hakata. Menstruatsioon pole seni veel alanud. Kas saan üldse enne Logestit võtma hakata kui menstruatsioon pole taastunud ja millal võin päevi ootama hakata? Kas Micro 30 imetamise lõppedes on enam tõhus?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Umbes kuu, poolteist imetamise lõpetamisest peaksite ootama mensest. Seni sööge Micro 30, mis on sama efektiivne ka imetamise lõpetamisel. Mõned mitteimetavad naised ei saagi kombineeritud pille võtta ning võtavad kontratseptsiooni eesmärgil Micro30. Kui teil algab menses, siis võite üle minna Logestile, kuna nendega tsükkel muutub kontrollitavaks. Mirco 30 korral võib tsükkel olla ebaregulaarne , mistõttu minnaksegi üle kombineeritud pillidele. Kõike head soovides dr Kadastik