Tupevoolus 05.04.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere Dr.Katrin Seemen!
Minul selline probleem.Pärast viimaseid päevi hakkas tulema tugevat voolust.Selline isegi kollakas ja rohke, pidevalt selline märg olla.Aga sellega ei kaasnenud mingit tupekipitust ega valu.Lihtsalt voolus.Olen kasutanud Logesti pille6aastat.Tegin isegi rasedustesti igaks juhuks ära.Ei ole rase.Olen pödenud aasta tagasi tupeseent seoses atibiootikumide ravi pärast.Ja 2005 detsembris oli äge kusepöiepöletik, mis sai kenasti ravitud.Nyyd lihtsalt juhtus nii.Kas vöib olla ka nii, et ma lihtsalt olen viimasel ajal olnud tugevas stressis, hygieenpesugeeli ka ei kasutanud ja antibeebipillid kokku vöisid nii teha?Vöi on midagi muud viga?Pysipartner on ja pole varem koosolles nii juhtunud.
Nyyd ostsin madala ph-ga pesugeeli(3,5), söön rohkelt bio-jogurtit.Ei kasuta tampoone.Kas nii vöib see järgi anda, vöi peab tingimata arsti juurde pöörduma?ja tegema mingit ravi?Kirjutage, millest on tingitud suurenenud tupevoolus?
Ette tänades Merly!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere, Merly,
suurenenud tupevoolus on sageli seotud konkreetse põletikutekitajaga suguteedes ja seda saab kidlaks teha vaid analüüsidega. Rohke voolus, mis tekkis peale menstruatsiooni, võib olla tingitud tampoonide kasutamisest päevade ajal. Sellisel juhul tekib tupe keskkonna häire, voolus on siis sageli valge ja ebameeldiva lõhnaga. Soovitan võimalikult vähe kasutada tampoone, pesemiseks kasutada vaid intiimpesugeeli , raviks võiks kasutada Femigeeli. Juhul kui sama kordub ka peale järgmist menstruatsioni, pöörduda arsti poole.