gün poletik 23.11.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Pärast korralikku külmetamist olen usinasti kaks nädalat pohlatee, kartuli-kadaka auru ja kasepunga/peterselli juure tablettidega ravinud põiepõletikku. Tänaseks on juba 3 ägenemine. Urineerimine pole küll välajkannatamatult kibe, aga kogu loo juurde on lisandunud vooluse suurenemine tupest. Voolus on eriti hapu ja üsna veniv. Lisaks tunnen munasarjade olemasolu - mitte et valutaks, aga on tunda.
Kas võib olla, et tegemist on mingi günekoloogilise põletikuga, mis surub kuseteedele peale ja ravitud saab vale asja?

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. KUi on kaebuseks tupevoolus, siis soovitaks ikkagi pöörduda analüüside võtmiseks günekoloogi poole. Teid läbivaatamata on raske öelda diagnoosi. DR Kadastik