Kas krooniline väikevaagna valu? 03.04.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on pidevad alakõhu ja alaselja valud juba poolteist aastat. Mingit põhjust sellele seniajani leitud ei ole, küll on võetud igasusuguseid proove, tehtud ultrahelisid ja olen käinud neuroloogi juures. Nüüd arvatakse, et mul on krooniline väikevaagna valu. Laparoskoopiat ainult tehtud ei ole. Mul ongi küsimus, kas peaks laparoskoopia ka tegema ja milliseid valuvaigisteid võin tarvitada valu leevendamiseks.
Tervitustega Anu

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Teie lugu lugedes arvaksin, et laparoskoopia oleks teie valu tõttu igati näidustatud. Valuvaigisteid on väga palju erinevaid, mõnedele on ühed paremad, teistele hoopis teised. Üldiselt soovitaks kasutada indometatsiini preparaate. Dr Kadastik