Moodustised tupeavas 26.01.05 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Olen 28 a naine.Nädal aega on tupes olnud ebameeldiv tunne, voolus, punetus. Kahtlustasin seent (kuna enne on tihti olnud), seda kinnitas ka arst. Mure aga on praegu milleski muus. Tupeavas, all pool, avastasin nüüd mingid väiksed nn nahatükid või punnid (6-7 tükki). On umbes nööpnõelapeasuurused.Kuna limaskest tupes on põletikust punane, siis need punnid ka punased st limaskestaga ühte värvi. Näha on siis kui tupeava veidi venitada (seal nagu mingi volt). Ehmatas mind see, et günekoloog ütles, et tegu arvatavasti kondüloomidega. Analüüsid pidi tegema siis kui seen ravitud.
Kas need punnid võivad olla ka midagi muud? Kas seenpõletikust ei või neid tekkida? Kuna partner on kindel juba 8 a ja kõrvalsuhteid pole kummalgi olnud,ka pole põdenud kunagi suguhaigusi, siis on nii raske uskuda, et kui see viirus on 8 a tagasi saadud, alles nüüd välja lööb. Või on see siiski võimalik?
Günekoloogi juures olen käinud ju varemaltki, sünnitanudki 2 korda, aga keegi pole kunagi mulle öelnud, et need punnid seal oleks ja ma ei teagi, kas need seal on enne ka olnud (lihtsalt nüüd avastasin). Seekord juhtisin ka arsti tähelepanu ise sellele.
Seega minu küsimus on: kas need nahamoodustised võivad olla ka millestki muust või on ikka suguhaigus?
Tänud kui leiate aega vastata.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Ter. Võimalik, et teil on ikkagi tupeseenest tekkinud muutused genitaalidel. Täpse diagnoosi määramiseks peab võtma analüüsid. Kondüloomidele on spetsiifiline proov, mis määrab selle haiguse.Soovitaks teha tupe seene ravi, siis uurida täpsemalt. Tüüpilised kondüloomid on siiski sedastatavd kohe ja võib ka kohe analüüsi võtta. Usun ,et teile arst kahtles, seega kutsus teid tagasi. DR Kadastik