Pikaajaline mure... 16.08.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen viimaste kuude jooksul tähele pannud, et mul on tupeavas mingid moodustised, mis meenutavad lillkapsast. Üks neist on päris suur, näpuga katsudes on kohe tunda, on justkui ava ees kogu aeg. Asuvad otse ureetra all ja on katsudes ka teralised, nagu vaarika pind vms.
Ega ma muidu ei muretsekski, aga mul on probleemid juba 8 kuud - istudes kipitus-, põletustunne. Õrn, haigetsaanud tunne. Voolus on imelik, paks, valge (vahel kollakas) ja pigem limane, see ei tule tupest välja vaid kleepub avasse ja jääb sinna ärritama. Lõhnab, nagu oleks midagi hapnema läinud. Päevad on ka vaid paks punane lima, mis samamoodi ärritab tupeava. Ovulatsiooni ajal samuti üle nädala paks valge lima, rohke. Kõhuvalud sel ajal tugevad.
Eriti murettekitav on see, et olen käinud mitmete günekoloogide juures, aga hetkel ikka samas seisus. Analüüsid on näidanud, et korrast ära on gram+ mikrofloora, ülekasvanud. Muu korras. Maikuus tuli aeroobsel külvil korra ka välja bakter Klebsiella Oxytoca. Tegin ravi Augmentiniga, lisaks olen 8 kuu jooksul teinud ravi Dalaciniga, Donaxyliga. Tarvitanud rohkesti piimhappebaktereid. Ja palju-palju muud, mida soovitatud (soodaveega loputused jne). Ikka olen samas kohas tagasi. Seent pole kunagi olnud ja ühestki analüüsist pole ka välja tulnud. Põhimõtteliselt kõik on günekoloogide poolt testitud. Mees on 18 aastat sama ja oleme üksteisele truud. Mure hakkas üleöö ja ära enam ei lähe. Erakorralise keisriga sündisid mul 8 a tagasi kaksikud.
Mida peaksin tegema? Kes oskaks mind selliste probleemidega kõige paremini aidata? Mis uuringuid võiks teha? Kas selle asjaga võivad olla seotud need vohandid tupeavas? See mure on võtnud suure osa mu igapäevaelust enda alla... kõige häirivam on võimetus istuda kipituse tõttu. Mõistagi ka suguelu puudumine…
Aitäh ja loodan südamest, et saate kuidagi aidata…

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 34-aastane

Saadetud foto järgi ei saa kahjuks diagnoose püstitada. Kaasajal on võimalikud uued uuringud kandidiaasi paneelile, Atopobiumile, Gardnerellale jms. Kondüloome saaks ravida Aldaraga. Kindlasti mõelge vaktsineerimisele Gardasil 9-ga.
Soovitan broneerida aeg vastuvõtule veebiregistratuur.ee kaudu

Galina Litter naistearst.ee