paevad kaks korda kuus 14.12.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere! mul mure jargmine: juba kaks kuud jarjest on mul menstruatsioon kaks korda kuus, teine tsykkel hakkab umbes nadal peale esimese l6ppu ja m6lemi pikkus on u 6 paeva. Ma synnitasin 11 kuud tagasi ja esimest korda vahekorras, peale synnitust, olin 2 kuud tagasi (siis kohe hakkasid ka esimesed paevad). Ja rohkem vahekorras polegi olnud. Kas see on normaalne v6i pean t6sisemalt arstile poorduma?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Peale sünnitust võivad esimesed menstruatsioonid olla ebaregulaarsed, tsükkel reguleerub tavaliselt ise paari kuu jooksul. Sellist ebaregulaarset vereeritust võib põhjustada Micro 30 pillide võtmine, mida kasutatakse just imetamise perioodil. Kahjuks ei selgu kirjast, kas te imetate ja kas kasutate Micro 30. Juhul, kui veritsuse võimalik põhjus pole pillid ega ka viimastel kuudel imetamise lõpetamine, peaks uurima põletike suhtes, sest ka suguteede põletik võib anda ebaregulaarseid vereeritusi.