Päevade tihedus 25.02.24 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Sellel kuul hakkavad paevad juba kolmandat korda esimesel korral 1.01.2024-07.01.2024 teisel korral 15.01-22.01.2024 ja nüüd siis täna algas kolmandat korda (25.01.2024)

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Tegemist on tsüklihäirega. Kui selline vahemenstruatsioon on esimest korda, siis tuleks rahulikult vaadata, kuidas tulevad paar järgmist menstruatsiooni. Kui väga lühikesed vahed korduvad, siis on soovitav minna naistearsti juurde kontrolli.
Keha alles kasvab ja hormoonsüsteem on erinevate tegurite suhtes veel väga tundlik. Stress, suurem koormus, pinge, suurem füüsiline koormus, psüühiline stress, kaalumuutused jm.võivad tsüklit mõjutada.