Menstruatsioon 2 korda kuus? 14.05.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Olen 22 aastane ja mul on diagnoositud polütsüstilised munasarjad. Alati on olnud väga valulikud menstruatsioonid ning ebaregulaarsed. Alates 14 aastasest saadik on olnud tsükkel rohkem kui 35 päeva ja praegu esimest korda elus on nii, et kaks korda kuus. Mul menstruatsioon oli 29.04-03.05, ehk lõppes umbes nädal tagasi, ning praegu peaks olema ovulatsiooni periood kuid selle asemel hakkasin väga rängalt uuesti veritsema… Mitte kunagi varem ei ole sellist asja olnud. Kas see on normaalne?!

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Saan aru, et te praegu pille ei võta.
Polütsüstiliste munasarjade sündroomi puhul võib ajas munasarjade aktiivsus ning struktuur muutuda. See diagnoos ei pruugi teiega kaasas käia kogu fertiilse ea. Taastuda võib ovulatsioon ning tsükkel muutuda. Praegu on teil tegemist tsüklivälise veritsusega ja kui see on rohke, siis kindlasti on soovitav günekoloogi poole kontrolli pöörduda. Kui veritsus on keskmine-vähene ja möödub, siis on soovitav vaadata, mis saab järgmise kuu tsükliga. Kui vaheveritsused korduvad, siis samuti on soovitav täiendavasse kontrolli pöörduda lisauuringuteks.