tsükli häire? 24.10.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere!
olen tarvitanud pikemal perioodil logest tablette. nüüd jätsin sel kuul vahele. eelmise perioodi algusest on möödas 27 päeva ja uus tsükkel pole veel alanud. Tavalselt on tsükkel lühem (ilma tablettideta). Olin perioodi 3ndal päeval vahekorras- kui suur on tõenäosus, et olen rase või on tegemist lihtsalt tsükli häirega?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Muretsemiseks pole põhjust, peale pillidega lõpetamist võib esimene tsükkel mõned päevad nihkuda. Kui olite kaitsmata vahekorras veritsuse kolmandal päeval, siis tõenäosus rasestuda on küll väga väike. Kui nädala jooksul "päevad" ei alga, tehke rasedustest.