sain günekoloogilisel ultrahelil vaginoosi? 10.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Kiri tuleb pikk :)

Olen 21 aastane neiu, kaalun 46 kg ja olen 162 cm pikk.
Põen gastriiti ja mul on neeruvaje.
Võtan kaalus alla millegipärast kuigi söön korra päevas vähemalt sooja toitu, võtan vitamiine ja paari toidulisandit, magan piisavalt ja saan oma eluga üldiselt kenasti hakkama.
Samas on väike palavik pidevalt, käisin endokrinoloogi juures, kahtlustati kilpnääret, aga korras. Üldiselt on kõik analüüsid korras, arstid väidavad, et pole tervemat inimest kui mina peaaegu et näinudki, samas ei oska keegi spetsialist mulle öelda, mis mul viga on.
Päevad on kuu aega ära olnud nüüd, kahtlustan, et minu alakaalulisuse pärast. Günekoloog saatis ultrahelisse, avastati hormonaalne häire, nüüd kutsutakse päevad Norcolut tablettidega esile.
Peale günekoloogilist läbivaatust avastasin õhtul, et tupest tuleb halba kalalõhnalist valget kohupiimataolist voolust. Hakkasin meelde tuletama, et ei enne mind ega ka peale mind ei puhastatud andurit. Ei usu, et see peabki nii olema, igaseugused seened on levinud väga palju praegu ja kui minule see kompott sisse suratakse nö. tänu mittesteriilsele istrumendile siis on selge, et ma nakatun ka. Kurtsin muret sõbrannale ja temalgi oli aasta tagasi selline kogemus. Mis toimub tahaks küsida selle peale?
Käisin günekoloogi juures teste tegemas ja saan vastused nädala pärast. Olen tõsiselt mures ja pahane.
On see võimalik, et ma sain mingi tõsisema nakkuse sealt? Ja mis ma üldse pean edasi tegema, et kilosid juurde saada, et päevad hakkaks normaalselt käima?

Tänan :)

Helena.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Günekoloogilise ultraheliga läbivaatuse tõttu pole küll võimalik saada mingit nakkust, sest enne igat patsienti asetatakse andurile kaitseks uus kondoom ja pannakse sellele niiöelda ultraheli-geeli. See on absoluutselt välistatud, et ilma kaitseta anduriga vaadatakse järjest mitut patsient. See oleks ju kuritegu, sest nii saaks edasi kanda sugulisel teel levivaid nakkusi. Vooluse teke võib aga olla seotud kasutatud spetsiaalse ultraheli-geeliga.
Kehakaalu normaliseerimine on väga vajalik, sest korrapäraste menstruatsioonide eelduseks on normaalne kehakaal. Soovitan toitumis-päeviku dieetõe abiga kokku panna. Lisaks vitamiinidele hakake kasutama ka Apilaki, see tõstab söögiisu.