taastumine peale laparoskoopiat 14.12.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Paar nädalat tagasi teostati mulle diagnostiline laparoskoopia probleemide tõttu rasestumisega ning kõik leiti olevat korras. Nüüd, tsükli 24ndal päeval tekkis vähene vereeritus. Minu küsimus on, et kas see on tingutud laparoskoopia järgsest perioodist või on see nüüd menstruatsioon? Tsükkel on alati regulaarne, 30 päeva ja samas kestavad praegu edasi tavalised premenstruaalsed nähud nagu rindade valulikkus. Tavaliselt on ka menses esimestel päevadel koos kõhuvaluga, praegu ei ole peale vähese vereerituse midagi muud.
Ette tänades A. (25 a.)

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Laparoskoopia võib põhjustada mõningast tsükli nihet, eriti kui teil kontrolliti munajuhade läbitavust. Seega jääge ootele, võib olla ka ainult vähene määrimine vahepeal ja menses saabub enamvähem õigel ajal. DR Kadastik