tükiline eritis 27.03.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere lp. dr.Litter!

Mul Teile (taas) küsimus. Kas tükiline (kohupiimataoline?) tupeeritis on normaalne? Kuna ootan laparoskoopia järjekorras, võeti nädal tagasi analüüsid ja täna sain vastuse, et need on korras. Aga vahepeal, enne mensest "avastasin" tupest valge tükilise (pehmed, valged tükikesed) eritise. Kas mul on põhjust muretsemiseks?

ette tänades 31.a. Mai

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Mai!

Kirjelduse järgi võiks olla tegemist tupeseenega ehk tupe kandidoosiga. Kui Teil ei ole kaebusi peale visuaalse, ei ole põhjust muretsemiseks. Laparoskoopia teostatakse väikese kõhuhaava kaudu. Kui Teil on teisi häirivaid kaebusi, võiksite arstiga konsulteerida.

Leevenduseks on sobivad:

-apteegi intiimpesuvahend Dercome Femme

-rohke biojogurti joomine

Ravimid on vaid retseptiga peale arstlikku läbivaatust.

Soovin Teile vaprust ja lootust olulisele informatsioonile peale laparoskoopiat.

Naistearst Galina Litter