Kas võib olla rasedus?? 21.01.22 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
On tekkinud kahtlus rasedusele , kuid kas see on võimalik kui menses käib regulaarselt , menses küll algab pruunika voolusega ja lõppeb kuid vahepealne aeg on vägagi normaalne veritsus .
Rasedustest on negatiivne .. kuid igapäev möödub iiveldades, väsimus , kõhus oleks justkui mingid torked mida seletada ei oska sest neid ei ole igapäevaselt ..
Raseduse kahtlus võib olla kuna ei ole kasutanud kaitsevahendeid , kaal on tõusnud ligi 7kg . Kuna olen ise jämedam siis ei saa ka kõhus nii aru et oleks ees vms ..

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil käivad menstruatsioonid suhteliselt regulaarselt ja veritsus on tavapärane, rasedustest on negatiivne, siis on raseduse tõenäosus üliväike. Võite kindluse mõttes teha vereanalüüsi HCG. näiteks Synlabi laboris. See näitab raseduse olemasolu numbriliselt. Kui veretest samuti rasedust ei näita, siis on teie kaebused seotud eelkõige suurema stressi, pinge ja koormusega. Vaadake üle oma koormused ja üldine elustiil, vajadusel konsulteerige perearstiga.