menopausi vaevused 06.05.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Mul on Teile järgmine probleem:

minu ema kasutas menopausi vaevuste leevendamiseks Activelle tablette. Esialgu ta enesetunne paranes, aga paari kuu pärast tekkis veenipõletik ning kuna tal on jalaveenide trombooside oht - ei saa ta enam seda preparaati kasutada. Ema raviarst ütles talle seepeale, et mingit muud ravimit menopausi leevendamiseks pole. Kas tõesti on see nii? Kõige halvem on see, et ema ei saa öösiti higistamishoogude tõttu korralikult magada. Activelle kasutamisel oli magamine normaalne. Rohu kogust ei saa ka vähendada, ema kasutas isegi 1/2 tabletti. Kas menopausi vaevuste vähendamiseks on ka mingisuguseid looduslikke vahendeid?Lugupidamisega

Inge

Arst vastas:

dr Aire Sekavin

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Tähe Erakliinik

Tere.

Apteekides on käsimüügis taimsetel segudel põhinevaid preparaate, mida saaks ka Teie ema klimakteeriliste vaevuste puhul kasutada. Need ei ole küll nii efektiivsed kui hormoonpreparaadid (aktivelle jt) , kuid kindlasti saab Teie ema oma vaevustele veidi abi.

Tervitades Aire Sekavin