Müoomisõmed ja mooncupi kasutamine 01.08.18 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere

Paar aastat tagasi avastati emakalihases väikseid müoomisõlmi.
7 kuud ei olnud "päevasi", nüüd uuesti ja vererohked (paar esimest päeva)

Kas müoomi puhul võib kasutada mooncup´i?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Olete 56 aastane naine ja jõudmas menopausi. Müoomi tõttu on menstruatsioonid vererohkemad ja mooncupi kasutamine on igati mugav ja sobiv, mingit vastunäidustust ei ole. Enne viimast menstruatsiooni ( menopausi) on tsükkel ebaregulaarne ja menstruatsioonid harva. On võimalik, et see menstruatsioon ongi viimane. Septembris, kui Teil on arsti aeg, saab ultrahelis täpsustada ka sõlmede suuruse.