biopsiamaterjali uuring 25.06.17 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

digilooś vastus:Materjal: T84000 - endomeetrium /endometrium/ Endomeetriumi kaabe, milles vere foonil näha koldelise nekroosiga väljendunud detsiiduataolise strooma reaktsiooniga endomeetriumi tükke. Stroomas koldelist lümfotsütaarset ja granulotsütaarset põletikulist infiltratsiooni, verevalandusi ja hõredalt madalakuubilise epiteeliga vooderdatud näärmeid. Ühes tükis näha suuri kaltsifikaate. Spetsiifilist põletikku ega maligniteeti ei ole. Leid vastab väljendunud progrestiinide mõju efektile ja sekundaarsetele verejooksuga seotud muutustele. M09350 - morfoloogiline kirjeldus. Kuna saan oma arstile alles mitme kuu pärast ,kas saaksite mulle natuke lahti seletada -kas on põhjust muretseda ja mis on diagnoos

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Teile on tehtud pidevate veritsuste tõttu emaka limaskesta e. endomeetriumi koeuuring. Tehtud uuringu vastus kinnitab, et koematerjalis pole halvaloomulisi muutusi ega põletikku. Preparaadis kirjeldatud muutused on seotud hormoonspiraali mõjuga emaka limaskestale. Histoloogiline diagnoos on endomeetriumi kirjeldus ja see on iseloomulik hormoonide mõjule endomeetriumi koele. Seega pole muretsemiseks põhjust. Premenopausis on sagedaseks probleemiks ebakorrapärased ja rohked veritsused, mis on seotud hormonaalsete muutustega sellel perioodil. Kas ja milline ravi on edaspidi vajalik, otsustab teie raviarst.