Pap testist !! 21.01.20 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,mul on mure oma PAP testi tulemuste pärast.Augustis 2019 võeti biopsia ja siis oli vastus selline:PatsientPatoloogia

Sugu: naine
Sünniaeg: 00:00:00
Näita kõiki andmeid
Patomorfoloogiline diagnoos
Uuringu paige Patomorfoloogiline diagnoos Diferentseerumise aste Pahaloomulise kasvaja levik Residuaaltuumor Lümfovaskulaarne invasioon Vaata kirjeldust
Emakakael (cervix) Inimese papilloomiviirus (HPV)
Emakakael (cervix) Emakakaela kerge intraepiteliaalne neoplaasia (CIN1)
HE. p16. Bioptaat kahes tükis. Histoloogiliselt koosneb fibroossest koest ja endotservikaalsetest näärmetest. Pinnalt kaetud nõrgalt väljendunud düsplastiliste tunnustega mitmekihilise mittesarvestuva lameepiteeliga. Epiteeli pindmistes kihtides näha koilotsüüte. Epiteeli süva-parabasaalkihtides näha üksikuid mitoose. Pahaloomulisus antud materjalis puudub. Teostatud immunohistokeemiline uuring: p16: neg.(-)
Patoloogia uuringud
Proovivõtmise kuupäev Uuringu paige Proovinõu ID ja proovimaterjal Proovimaterjali adekvaatsus Proovimaterjali märkused Vaata kirjeldust
26.07.2019 00:00:00 Emakakael (cervix) 460956 - Biopsiamaterjal adekvaatne
Hindaja: (D00518)
Tervishoiuasutus: AS Ida-Tallinna Keskhaigla (10822068)
Hindamise aeg:
Märkused
VASTUSE HK HINNAKIRJA KOODID 66800 - Hematoksüliin-eosiin värvinguga biopsiamaterjali uuring (1 blokk) x 1 66804 - Immunohistokeemiline või -tsütokeemiline uuring ühel koelõigul või tsütoloogilisel preparaadil (1 klaas) x 1

Raviarst/koostaja
Eriala: E280 - patoloogia
Tervishoiuasutus: AS Ida-Tallinna Keskhaigla (10822068)
Nüüd poole aasta pärast 06.01.2020 võeti uus ja nii kiiresti on muutunud HSIL (panen siia ka uue vastuse)nüüd tuleb siis minna mul konisatsioonile ja kas see tähendab seda,et mul on emakakaela vähk ja kui konisatsiooni uuringust leitakse pahaloomulisus,mida siis edasi ? Küsimus on ilmselt segane,aga ehk leiate võimaluse mind informeerida,mis mind ees ootab ja kas peaksin end vaktsineerima?

Sugu: naine
Sünniaeg:
Näita kõiki andmeid
Patomorfoloogiline diagnoos
Uuringu paige Patomorfoloogiline diagnoos Diferentseerumise aste Pahaloomulise kasvaja levik Residuaaltuumor Lümfovaskulaarne invasioon Vaata kirjeldust
Tsütoloogiline materjal emakakaelast Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, high-grade (HSIL)
Leukotsüüdid: Mõõdukalt leukotsüüte Lameepiteelirakud: Düsplastilised lameepiteeli rakud Silinderepiteelirakud: Reaktiivsete muutustega silinderepiteeli rakud Mikrofloora: Pulkbakterid
Patoloogia uuringud
Proovivõtmise kuupäev Uuringu paige Proovinõu ID ja proovimaterjal Proovimaterjali adekvaatsus Proovimaterjali märkused Vaata kirjeldust
06.01.2020 00:00:00 Tsütoloogiline materjal emakakaelast 483767 - Eksfoliatiivne materjal adekvaatne
Märkused
kohati sarvestuv , võtta kohe biopsia VASTUSE HK HINNAKIRJA KOODID 66809 - Papanicolaou meetodil tehtud, skriinija ja patoloogi poolt hinnatud günekotsütoloogiline uuring x 1

Raviarst/koostaja
Eriala: E280 - patoloogia
Tervishoiuasutus: AS Ida-Tallinna Keskhaigla (10822068)
Arstile saan järgmine nädala,aga mul närvid nii läbi,et sooviksin väga Teie vastust. Aitäh ja kõike ilusat !!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 35-aastane

Kahju, et portaal ei saada mulle küsimusi kohe, aga vastan kohe, kui küsimust näen:
lugedes pikka kirja näen, et:
1) Pahaloomulisus antud materjalis puudub
2) Lamerakuline intraepiteliaalne lesioon, high-grade (HSIL)

Kui on määratud konisatsioon, siis konisatsiooni kudedest selgub lõplik kliiniline diagnoos. Loodetavasti ei ole täna veel emaka kaela vähki. Kui ei ole, siis tuleb end koheselt peale konisatsiooni vaktsineerida HPV Gardasil 9 ja tõesti kahju, et ei olegi seda teinud juba aastal 2006, kui saabusid HPV vaktsiinid Euroopasse ja Eestisse.
Emaka kaela vähk on vaktsiinvälditav ja vara avastatav haigus.
Ärge muretsege vaid tegutsege, emaka kaela vähi vastu on 4 meedet:
1) mitte suitsetada
2) kasutada kondoomi STLI vältimiseks, mille hulka kuulub ka HPV
3) tulla naistearstile, kui on ravijuhendi järgi määratud aeg
4) HPV vaktsineerida

Täna vähki ei ole. Kui olete mures ja vajate teisest nõustamist, siis saate broneerida aja veebiregistratuur.ee kaudu.

G.Litter M.D.
naistearst.ee