polüübid ja rasedus 29.12.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.Kolm kuud tagasi avastati mul emakas plüübid ja nüüd sain teada et olen rase.Kas need võivad olla ohtlikud lapsele ja raseduse ajal.See on teine rasedus.

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Emaka polüübid on emaka limaskesta healoomulised vohandid, mis võivad takistada rasestumist. Uuringud on näidanud, et polüübid võivad takistada lootemuna pesastumist emakasse ja suurendada raseduse katkemise riski raseduse esimestel nädalatel. Riskid sõltuvad polüübi suurusest ja asukohast. Raseduse katkemise riski seostatakse suuremate polüüpidega emakas ( üle 2cm). Polüübid emakakaelas võivad põhjustada veritsust raseduse ajal, kuid ei suurenda rasedus katkemise riski.