Mensese häired 02.06.21 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere
Probleem on selles, et 17.mail algas menstruaal ja kestab siiamaani ehk siis juba 2 ja pool nädalat aga naistearstile saan alles 9.juunil. Mis ma peaksin tegema või kuhu pöörduma?Veritsust on nii ja naa,vahepeal väheneb ja siis jälle suureneb. Valusid ei ole. Traumasid pole ka olnud.

Arst vastas:

Urve Pappa

dr Urve Pappa

Naistearst

Confido tervisekeskus

Tere

Kui teil ei esine päris rohket klompidena verejooksu, siis sobib minna kontrolli 09.06. Muul juhul peaksite pöörduma EMO-sse.
Pikema veritsuse põhjuseid võib olla erinevaid: vanusega seotud hormonaalsed muutused, emaka healoomulised kasvajad ehk müoomisõlmed, emaka limaskesta vohandid ehk polüübid. Lisauuringutega on vajalik välistada emaka pahaloomuline kasvaja.