Diane 35 pillide mõju 19.03.16 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen alates noorest east kannatanud akne ja rasuse näo- ja peanaha käes. Nahaarsti määratud ravimid pole seni toiminud. Nüüd mõni kuu tagasi külastasin selle probleemiga naistearsti, kes kirjutas akne vastu Diane-35 pille välja. Esimese kuu jooksul ei märganud ma mingeid muutusi. Kui aga esimene pakk oli söödud hakkas näonahk hoopis halvemaks minema. Praegu olen teise pakiga poole peal ning näonahk on kohutav. Kas võib olla tõenäoline, et nende pillide võtmise puhul toimub esmalt akne ägenemine ning seejärel paranemine või pigem sellisel juhul on rohkem tõenäoline võimalus, et minu puhul need ravimid lihtsalt ei toimi?
Mainin, et ulatuslikud punnid on tekkinud lõuale, põskedele ja otsaesisele (need piirkonnad on ka rasused). Põskedel mul varem punne ei olnud.
Siiski nädal tagasi tundus mulle veidi, et näonaha ja peanaha rasusus on väga väheke järgi andnud, mis andis lootust, ent jällegi nüüd viimase paari päeva jooksul olen märganud, et rasusust on ikka sama palju kui enne (võib-olla rohkemgi). Millest võib selline kõikumine tingitud olla? (on ka võimalik, et sellist kõikumist ei esinenud, vaid mulle ainult tundus nii, aga vaevalt)
Lisaks mainin ka, et naistearst ei teinud mulle enne pillide väljakirjutamist mingisuguseid teste (ei määranud hormoonide taset veres vms). Ma ise küll kaldun arvama, et akne võib olla mul tingitud hormoonidest, sest enamasti lähtuvalt tsüklist mingitel aegadel on ka näonahk halvem.
Sümptomid, mis Diane võtmisel veel tekkinud on: rindade suurenemine ning vahetevahel esinev rindade valulikkus ja järsult tekkiv tugev urineerimisvajadus (viimast sümptomit esines ka mul enne teismeiga, kuid siis mingisuguseid ravimeid ei võtnud)

Küsimused:
Kas võib loota, et see ravim siiski hakkab mul toimima?
Millal enamasti patsientidel Diane pillide aknevastane mõju avaldub?
Kas on sage, et mõnel patsiendil see ei toimi?
Kui peaksin märkama rasususe vähenemist näos ja juustes, siis kas on lootust, et see ravim ka aknele toimib?
Kui Diane ei toimi, kas siis mõned teised pillid võivad akne vastu toimida, näiteks Jeanine?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija,
andmetest selgub, et olete 19-aastane

Uusimad akne näidustustega antibeebipillid on Sibilla Plus, arukas oleks neid kasutada koos nahaarsti poolt määratud paikse raviga seni, kuni soovite rasestuda.
Toime avaldub vahel alles poole aasta pärast, ravimeid tuleb kasutada pikalt.
Naistearstid on kogenud eriala spetsialistid ning pillide ordineerimisel ei ole vajalikud mingid uuringud vaid hinnatakse fenotüüpi: KMI kehakaal ja pikkus, vöörasvumine, akne, hirsutism ehk naise liigkarvasus juuste rasusus jpm, mis kõik viitavad meessuguhormoonide taseme tõusule.
Jah, kogu naise organismi tööd reguleerivad paljud hormoonid.
Kuna Diane -35 on kõrge östrogeenitasemega, siis ka sellest tingitud kõrvaltoimed, mida saate lugeda:
http://naistearst.ee/?pid=15&sid=154
Tablettides sisalduvad hormoonid võivad esile kutsuda kõrvaltoimeid:
Östrogeeniga seotud:

Kui vajate teisest nõustamist, siis tulge vastuvõtule, saatke oma isikukood minu töömeilile glitter@naistearst.ee

Galina Litter naistearst.ee
Pirita Naistearstid