murelik 10.03.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Lugesin eelnevaid vastuseid aga enda probleemile lahendust kahjuks ei leidnud. Mure nimelt järgmine. Veebruari alguses olin vahekorras päev peale päevade lõppu. Tarvitan antibeebipille Femoden, kuid peale tableti võtmist oli järmisel hommikul kõhulahtisus. Tsükkel 28 päeva. Nüüd olen hakanud ennast halvasti tundma... valud alakõhus, pearinglus, meeletu väsimus. Päevad olid õigel ajal. Vahetasin ka äsja Femodeni Diane 35 vastu. Kas minu vaevused võivad olla tablettide vahetusest tingitud? Suured tänud vastuse eest!

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere!
Enesetunde muutused võivad olla seotud pillide vahetusega. Kui üldine enesetunde muutus (pearinglus, iiveldus jm.) võiks olla seotud Diane-35-ga , siis kindlasti pole pillid kõhuvalu põhjustajaks.
Kui kaebused jäävad püsima, siis soovitan teha rasedustesti, et välistada võimalikku rasedust. Negatiivse rasedustesti korral ,juhul kui Diane-t võttes ei tunne ennast endiselt hästi, siis pöörduge peale tavapärast 1-nädalast pausi tagasi endiste pillide (Femoden) juurde.