Määrimine pillide ajal ja emaka põletik. 04.09.11 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere.

Olen kasutanud Harmineti pille kolm ja pool kuud ilma 7päevaste pausideta. Mingisuguseid kaebusi olnud pole, kõik on sujunud kenasti, kuni eilseni, mil hakkas määrima. Kas see on tingitud sellest, et pole teinud pause ja nüüd keha nõuab seda? Kas ma peaksin tabletilehe, mis mul praegu poolik on lõpuni võtma või kohe pausi tegema? Kas see pausi mitte tegemine võis mu tervisele midagi halba teha ?

Teiseks mureks on veel see, et käisin kevadel naistearsti vastuvõtul ja mul avastati punane laik emakal. Peale testide tegemist selgus, et tegu on mingi põletikuga. Peale seda jäi aga arst puhkusele ja siis sõitsin juba ise ära. Selle sama visiidi käigus avastati ka seenviirus, mille ilusti välja ravisin. Kas see põletik ei võinud olla tingitud sellest seenviirusest? Sest mingisuguseid tervislikke kaebusi (valu, ebameedivust vms) mul peale seenravi enam pole. Kui see põletik veel alles peaks olema, kas võib tekkida tõsisemaid tüsistusi (nt et ei saa kunagi rasestuda), kuna kohe ei ravinud? Kas see määrimine ja põletik võivad olla omavahelises seoses?

Panin ka arstiaja nüüd, kuid kas saan sinna üldse minna kui määrib (kas arst saab teste võtta vms)?
Olen tõsiselt mures.

Ette tänades.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 21-aastane. Kas tarvitate antibeebipille Harmonet?
Kirjelduse järgi jääb mulje, et tuleks tabletileht lõpetada ja teha 7-päevane paus. Edasi tarvitage antibeebipille ikka skeemi 21+7 järgi, kalendrisse märkige 7 tabletivaba päeva. Antibeebipillide tarvitamise ajal ei toimu ovulatsioone ja emaka limaskest muutub üliõhukeseks.
Emaka kaelal avastati limaskestamarrastus. Kui analüüsid emaka kaela vähile (PAP testid) ja urogenitaalsele klamüdioosile on negatiivsed, siis on väga soovitav vaktsineerida end inimese papilloomiviiruste ohtlike tüvede vastu, mis põhjustavad emaka kaela vähki, HPV, vt. www.hpv.ee.
Tupeseene ravimid on käsimüügis: Klotrimasool kreem ja FloraPlus. Enamikel antibeebipillide tarvitajatel ägeneb aeg-ajalt tupeseene infektsioon. Kas mõtlesite HPV viirust? Kas olete uuritud HPV viirustele? HPV uuring ei ole vajalik, kui PAP test on korras. Vajalik on vaktsineerimine kõrge vähiriski viiruste vastu. Määrimise puhul tuleb välistada soovimatu rasedus ja sugulisel teel levivad haigused.
Määrimine ei sega analüüse. Kuna teil on hulgikaebused ja hulgiküsimused, siis on korduv nõustamine väga vajalik. Et muret vähendada on väga oluline on vaktsineerimine.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt-Maarjamäelt

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Vereeritus Yasminellega

Käisin septembris prooviabrasioonil. Kahtlustati polüüpi emakaõõnes ja emakakaela kanalis. Tarbisin enne ja ka pärast protseduuri Yasminelle tablette.
Emaka limaskest oli õhuke ja protseduuri käigus ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
peale prooviabrasiooni ja polüübi eemaldamist pillide võtmise jätkamisel emaka limaskest ei taastu, jääb väga õhukeseks ja vereeritus pillivabal perioodil ongi seetõttu väga vähene. Tegemist ...

Loe edasi

Tsüklihäired, polüüp

Kevadel oli raseduse iseeneslik katkemine 6 nädalal (puhastust ei teostatud). Peale seda tekkis tsüklihäire - enne menstruatsiooni algust hakkas määrima (määrimine pruunikas, paksem). Algul oli määrimine ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija! Andmetest selgub, et olete 33-aastane. Kevadel oli raseduse täielik iseeneslik katkemine ehk Abortus completus. Veritsuste põhjuseks oli emaka limaskesta hüperplaasia ja polüpoos. Ravi ...

Loe edasi

Jeanine pillid ja vähene menstruatsiooniaegne vereeritus

Tere,

Mul on selline probleem, et olen võtnud pille juba peaaegu 1,5 aastat. Päevad on käinud regulaarselt ja kestnud kusagil 3 - 4 päeva, märtsis olid veel tavapärasemast natuke vererohkemad. ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere.
Sageli üle aasta nede pillide(Jeanine) kasutamisel tulevad mensesed vähema verega ja isegi harvadel juhtudel vereeritus päris ära jääda. Rasedsust kartma ei pea, kui võtate pille skeemi ...

Loe edasi

Loette tabletid

Tere ! Olen 24-aastane püsisuhtes neiu. Kuna näol ja seljal esineb kohati vistrikke, lasin arstil määrata mulle komineeritud pillid, nimelt LOETTE. Alustasin 8 päeva tagasi ja siiamaani tuleb mul pruunikat ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Tere. Esimesed kaks -kolm kuud võivad olla sellised kaebused. Määrimine väheneb siiski sageli juba teise kuu ajal. Hiljem määrimine kaob. Vistrikke osas on antud pillid väga sobilikud. Loomulikult ei teki ...

Loe edasi

Päevad ja pruun voolus

Tere.
Tarvitan juba 4.ndat aastat Diane tablette. Päevad hakkavad mul alati neljandal tabletivabal päeval ja kestavad alati 7 päeva, seega pean alustama uue tabletilehega siis, kui menstruatsioon ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Olete tablette kasutanud õieti (21 päeva pille, 7 päeva ilma pillideta,21 päeva pille jne). See, et veritsus ei ole lõppenud uut tabletilehte alustades on täiesti normaalne.
Tavapäraselt ...

Loe edasi

määrimine

Tere!!
on selline murelik küsimus, et peale vahekorda tekib viimasel ajal veritsus või määrimine, naistearst on mulle kunagi öelnud et mul on emakakaelal väike arm aga see ei pidavat mingit tähtsust ...

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Soovitaks võtta analüüsid emakakaelast . Põhjuseks võib olle põletik või erosioon emakakaelas.DR Kadastik

Loe edasi

Kuidas saada lahti emakapõletikust

Olen 37a naine,3 lapse ema.Umbes aasta tagasi hakkasid alakõhus valud, mis tekkisid alati u.ovulatsiooni ajal ja veidi "määrimist"- see kestis tavaliselt 2-3 päeva. Umbes poole aasta pärast kaasnes sellele ...

Vastas dr Aire Sekavin

Tere.
Vajaksite nii naistearsti kui perearsti konsultatsiooni . Vajadusel suunab perearst Teid ka uroloogi juurde. Ilma Teid ja Teie uuringute vastuseid nägemata on raske öelda, millega on tegu. ...

Loe edasi

veritsus peale vahekorda

Olen partneriga koos elanud kaks aastat ja mõnikord peale vahekorda olen täheldanud et eritis on veidi verine ja määrib. Seda nii tablettide võtmise kui mitte võtmise ajal. Kõhuvalu pole, arstil käisin ...

Galina Litter

Vastas dr Galina Litter

Lugupeetud Küsija!
Kirjeldatud olukorra nimetus on kontaktveritsus (postkoitaalselt).
Oluline on, kui vana Te olete?
Tuleks välistada tupepõletikud, emaka kaela põletikud ja rakkude muutused, ...

Loe edasi

logest

Austatud doktor,

Minu küsimus puudutab beebipille. Olen 24 aastane ja tarvitan Logesti pille. Nädal umbes enne pillilehe lõppu on tekkinud juba kahel korral kerge määrimine ja mõningane iiveldutunne. ...

Vastas dr Aire Sekavin

Kallis Mari.

Võite praegu jätkata Logesti pillidega. Ka määrimise ajal, kui olete korralikult tablette kasutanud (iga päev enam vähem samal ajal, ei ole oksendanud, Teil ei ole esinenud kõhulahtisust ...

Loe edasi

menstruaaltsukli probleemid

Tere, probleem on seoses sellega, et u poolteist nädalat tagasi tekkis mul veritsus,mida ei peaks olema. See ei ole suur, aga selline määriv. Olen tegelikult teie patsient Tartus. Aasta alguses oli mul ...

Vastas dr Aire Sekavin

Kui pille kasutades tekib tsüklihäire võiks kõigepealt mõelda, ega ei ole Teil kogemata mõni tablett vahele jäänud või kahe tableti vaheline aeg liiga pikaks veninud. Tsüklivälist määrimist ja tableti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi