Põletik ja kipitus 23.08.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!

U 3 nädalat tagasi tekkis mul kollane kleepuv voolus, veidi punetust ja kipitust tupeava ümber. Pöördusin tasulisse vastuvõttu, arst vaatas, et emakakael on punane. Võeti proov ja kirjutati alustuseks Canifug Cremolum küünlad, mis ma 6 tk ka ära kasutasin, ei aidanud. Analüüsi tulemused näitasid, et on põletik ja kirjutati Metronidazol 500mg 2 tk päevas mulle ja abikaasale. Arst rõhutas, et tegu pole suguhaigusega. Ja et kohe peale tablette kontrollima ei pea. Nüüd on tabletid võetud, voolus justkui parem, kerge punetus ja kipitus aga endiselt. Mida teha, kas peaks kindlasti uuesti arstile minema?
Infoks veel, et eelnevalt mingeid põletikke, seeni ega suguhaigusi pole olnud. Sünnitanud ei ole. Aprillis oli laparoskoopia, diagnoositi endometrioos ja määrati 3 kuud Zoladexi. Viimase süsti sain 19. juulil.

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Loen kirjast, et olete 32-aastane sünnitamata naine, põete endometrioosi ja saate ravi Zoladex süstidega.
Zoladexil on rida kõrvaltoimeid, tutvuge patsiendi infolehega, et oleksite kursis.
Suure tõenäosusega on tegemist tupe mikrofloora muutusega ja tupeseene ägenemisega uuringute ja ravi järgselt.
Soovitused:
-ostke apteegi käsimüügist Multi-Gyn FemiWash ja kasutage seda intiimpesuvahtu 2 päevas, peske end jaheda veega;
-apteegi käsimüügist saate Klotrimasool kreemi, mida määrige peale pesemist 2x päevas kaebuste kadumiseni; võib määrida tupe esikule ka enne ja peale vahekorda;
-kui tekib häiriv voolus, siis ostke tupekuulikesed Ecocillin, hoidke neid külmkapis ja asetage ööseks tuppe peale vahekorda ja peale menstruatsiooni.
Kiire on teil rasestumisega, keskenduge viljatuse uuringutele ja ravile, uurige infot www.itk.ee-viljatusravikeskus.
G.Litter, www.naistearst.ee, Piritalt