Väliste limaskestade kipitus 24.10.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Minul on juba pikemat aega (aasta) olnud väliste limaskestade kipitus ja kuivus, samuti on ka tupp turses peale menstruatsiooni. Voolust ei ole mittemingisugust.Peale menstruatsiooni ägeneb see kipitus ja sügelustunne limaskestadel.Proovid tehti ja kõik oli korras. Siis läksin suguhaiguste arsti juurde ja tehti proovid, suguhaigust ei olnud.Klamüüdia (DNA meetodil)proov saadeti Tartu ja leiti et leukotsüüde on tunduvalt rohkem kui lubatud.Arst kirjutas ravimid. Võeti uued proovid mis olid korras.kuid olukord ei ole paranenud. Nüüd on juba kõhuvalud ja jälle kipitus ja kuivustunne. Kuidas tavaline proov ei näita, mis tehakse Eesti ühes väikelinnas ja Tartus tehtud proovid näitavad et midagi on korrast ära. Ma ju tunnen ise, et kõik ei ole korras.Sama olukord oli 3 aastat tagasi (arstid ei teadnud millest on tingitud see põletik, tehti tavaline põletikuvastane ravikuur, mis aitas)ja arstid Tallinnas arvasid, et see põhjustas ka emakakaelahaavandi, mis ka kõrvetati kuna kolposkoop ja Biopsia näitasid kudedes muutuseid.Olen 26 aastane.Tänan.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Tere! Tõenäoliselt on Teil tegemist tsütolüütilise vaginoosiga,mis ei olegi konkreetselt mingi põletiku tekitaja,vaid lihtsalt muutus tupe PHs.See annab Teile subjektiivselt palju kaebusi,aga analüüsid on korras. Aitaks tupe alkaliseerivatest lahustest (1 teelusikatäis söögisoodat 1 klaasi sooja vee kohta ) ja teha sellega tupeloputusi.Hästi mõjub ka suguelundite määrimine LINOLADIOL N salviga.Selleks on vaja aga retsepti,mida võite paluda ka perearsti käest.