Valulik suguelu 04.01.02 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Alates aastatagusest ajast, mil mul diagnoositi klamüdioos, on olnud suguelu valulik. Arst on kirjutanud tupeküünlaid, kuid abiks pole need olnud. Külastasin ka teist doktorit, kes ei leidnud läbivaatusel midagi imelikku (analüüse küll ei tehtud), kuid soovitas paariks-kolmeks kuuks loobuda antibeebipillide kasutamisest. Seda ma olen ka teinud. Olen täheldanud libiido tõusu, kuid valulikkus tupes pole kadunud. Tegemist on sellise valuga, nagu midagi kriibiks tupes ning väga valus on ka peale vahekorda. Abiks on küll libestusaine kasutamine, kuid probleemi see ei lahenda. Urineerimisel mingit valulikkust ma ei tunne, küll aga on valusaks muutunud ka tampoonide kasutamine. Millega võib tegemist olla?

Vastuse eest tänades, Anneli

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere Anneli !

Kui vana Te olete? Kas klamüüdiainfektsiooni ravi järgselt koos partneriga teostati kontrollanalüüsid ? Kas partner on sama?

See on väike osa hädavajalikust informatsioonist. Kui kõik põletikuvõimalused on meditsiiniliselt kontrollitud ja välja lülitatud, jäävad veel tupe Ph-ga seotud probleemid ja harva esinevad valusündroomid. Vanuse tõustes tekib tupekuivuse probleem, mille ravi erinev.

Kaebuste püsimisel tulge/minge naistearsti vastuvõtule.

Naistearst Galina Litter