valud alakõhus 20.05.08 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen 22 aastane neiu,sünnitanud ei ole.
Mul on tekkinud viimasel ajal valud alakõhtu,eriti tugevaid pigistavaid valusid lööb peale wc käimist eile avastasin et ka uriinil on imelik tugev lõhn,varem sellist asja olnud ei ole.Perearstile olen viinud uriini proovi,kahtlustades põie põletikku,kuid seda ei olnud.
Vahepeal löövad valud kõhtu ka vahekorras olles,kuid mitte alati.
Menstruatsioon oli kuu alguses,seega ei saa olla valud seotud ka sellega:(
Kuigi vahepeal on pesu määrdunud,aga see on pigem värvitu,lihtsalt mingi vedelik-lõhnatu.
Milles võiks asi olla ja kas on see tõsine?
Naiste arstile ei ole jõudnud seoses pingelise töögraafikuga,kas peaksin kiiresti tegutsema ja aja muretsema?`

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere. Kindlsti soovitaks käia güneologi juures, kuna võib olla tegemist günekoloogilise põletikuga. Tuleks võtta tupest analüüsid ja teid läbi vaadata. Täpsustage, ega teie partneril probleeme pole? Dr kadastik