Tsüst 07.12.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Lgp.Dr.Väli.

Kuna menstr. ei alanud ja rasedustestid negatiivsed käisin arstil kes leidis paremas munasarjas tsüsti. arvas et see ongi tsüklihäire põhjuseks. Samuti leidis Bakteriaalse vaginoosi. Vaginoosi ravin Flagyli küünaldega 10 päeva ja mensese esilekutsumiseks määrati provera 10 mg.Samuti määras 2 kuulise Femodeni kasutamise. Küsimus on selles, et kui ma tahaks rasestuda kohe, kas ma võin ära jätta Femodeni kuuri? Ning veel hormoontablettide kasutamisest- kui mul raviti 5 aastat tagasi lümfogranulumatoosi (vabandan kui veidi on valesti kirjas)kopsus 2 aste, tänaseks juba 5a. kõik korras , kas ma võin neid tablette kasutada kuna infolehel on kirjas et kasvajate puhul ei tohi.

Arst vastas:

Maie Väli

dr Maie Väli

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik,Tähe ja Elite Erakliinik

Enne,kui rasestuda peaks olema kindel,et bakteriaalne vaginoos on välja ravitud ja munasarja tsüst ära kadunud.Muidugi võite FEMODENI ära jätta,aga võiks veelkord ka enne rasestumise plaani hematoloogi konsultatsioonil ära käia.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

tsüst

Olen 40 a. naine. Hiljuti avastati ultraheli uuringus 5x6 cm tsüst. Kas oleks mõistlikum võtta jälgimisaega, et tsüst iseenest kaoks või ei tohiks enam oodata ja peaks laskma opereerida.

Maie Väli

Vastas dr Maie Väli

Tere! Kui Teil kaebusi ei ole,võiks pisut oodata.Edu soovides,Maie Väli

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi