klamüüdia 13.11.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

tere,

mul on paar küsimust klamüüdia kohta, millele ei leidnud netist ega küsimuste vastuseid lugedes vastust. nimelt:
1. klamüüdia võib tekitada väikevaagna elundite (emakas, munasarjad, munajuhad) põletikke. kuid kuskil pole kirjas, kas need põletikud võivad KA olla minu kehas selliselt, et MINGEID sümptomeid pole?
2. kui klamüüdia on diagnoositud, kas on kuidagi võimalik diagnoosida, kui kaugele haigus arenes? kas on võimalik diagnoosida, kas klamüüdia tagajärjel on tekkinud väikevaagna elundite põletikke?
3. kui kaua aega olnud klamüüdia muutub ohtlikuks viljatuse seisukohalt? kuu? aasta? mitu aastat? kas on võimalik, et olen enese teadmata põdenud klamüüdiat aastaid ilma sümptomiteta? kas kuidagi on võimalik diagnoosida kaua ma olen seda haigust põdenud?
4. kui olen vahepeal võtnud seoses muude haigustega antibiootikume, kas võib arvata, et need on tapnud ka klamüüdiabakterid?

aitäh ette vastuse eest,
murelik patsient

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

tere, murelik patsient,
klamüüdia kulgeb pooltel juhtudel ilma ühegi sümptoomita, seega võib ilma kahtlusteta pikki aastaid haigust kanda ja partnerile nakkust edasi anda.
Kahjuks pole sellisel juhul võimalik öelda, kas nakkus on saadud kuude või aastate eest. Mida pikemat aega on klamüüdia organismis, seda suurem on risk liiteliseks protsessiks väikeses vaagnas ja seega ka risk viljatuseks.
Kui planeeritakse rasedust ja 1 aasta jooksul pole õnnestunud rasestuda, tuleb teha uuringuid, k.a. munajuhade läbitavuse kontroll.
Klamüüdia ravi tuleb teha koos partneriga ja peale ravi lõppu on vajalik testida uuesti klamüüdia suhtes. Paljud antibiootikumid, mida kasutatakse erinevate infektsioonide ravis, on efektiivsed ka klamüüdia suhtes, näit. Doxycyclin, Erythromycin jm.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Naistehaigused

Klamüüdia ravi ja eneserahuldamine

Tere. Minul avastati klamüüdia. Kas seda haigust põdedes ja antibiootikumi kuuri ajal on lubatud eneserahuldamine?

Ülle Kadastik

Vastas dr Ülle Kadastik

Võib küll. Dr Kadastik

Loe edasi

Suguhaigus

Tere!
Eelmise aasta juunis selgus analüüside tulemusena, et mul on klamüüdia. Sain ravi. Kuu aega pärast ravi teostati kordusanalüüsid - kõik oli korras.
Minu küsimus: kas väljaravitud klamüüdia ...

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere,
klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus. Peale korralikku antibakteriaalset ravi klamüüdia "ise tekkida" ei saa. Klamüüdia ravi tuleb alati teha koos partneriga ja peale ravi on vajalikud ...

Loe edasi

Klamüüdia..

tervist Dr. Katrin Seemen

Mul oleks selline lihtne küsimus, et kus saaks tallinnas klamüüdia analüüse teha? Seda siis nii mulle, kui ka partnerile.


Kristina

Katrin Seidelberg

Vastas dr Katrin Seidelberg

Tere! Kõikides naistenõuandlates ja naistearsti või naha-suguhaiguste arsti erakabinettides on võimalik anda klamüüdia analüüsi. Mees saab anda analüüse androloogi, uroloogi või naha-suguhaiguste arsti ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi