Suguhaigus 15.02.10 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Eelmise aasta juunis selgus analüüside tulemusena, et mul on klamüüdia. Sain ravi. Kuu aega pärast ravi teostati kordusanalüüsid - kõik oli korras.
Minu küsimus: kas väljaravitud klamüüdia võib uuesti ise tekkida või ei? Vabandan rumala küsimuse pärast

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
klamüüdia on sugulisel teel leviv haigus. Peale korralikku antibakteriaalset ravi klamüüdia "ise tekkida" ei saa. Klamüüdia ravi tuleb alati teha koos partneriga ja peale ravi on vajalikud kordusanalüüsid. Klamüüdia võib peale ravi osutuda taas positiivseks, kui partner pole läbi teinud vajalikku ravikuuri. Samuti on korduva klamüdiooosi puhul võimalik , et tegemist on uue nakkusega.
Parimat,
K.Seemen