klamüüdia 11.11.01 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Olen 36.aastane naine ja elanud kolm aastat ilma seksita.Kolm aastat tagasi ravisin endal ka klamüüdiat, korduvate proovide tulemusel tunnistati mind terveks.Nüüd, kus sooviksin alustada uut suhet koos intiimeluga, tegime partneriga mõlemad mõned analüüsid suguhaiguste kohta ja mul avastati järjekordselt klamüüdia.Olen segaduses, sest pole tõesti kogu selle aja (3 aastat)kellegagi vahekorras olnud ja pole ka mingeid kaebusi.Kas tõesti võib klamüüdiapisik pesitseda nii kaua organismis ilma higuslike tundemärkideta ja miks proovid varem tõtt ei öelnud? Lisaks veel nii palju, et kui kolme aasta eest klamüüdiat ravisin, pidin läbima mitu ravikuuri, enne kui proovid negatiivsed olid.Oleksin väga tänulik, kui selgitate mulle selle haiguse kohta!

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Tere!

Väga hästi on sarnasele laboratoorsele probleemile vastanud dr.Airi Põder. Lugege kindlasti seda vastust.

Analüüsid sõltuvad väga paljudest faktoritest: võtmine, transport, kvaliteetsed söötmed, analüüsi tundlikkus, analüüsi meetod, kvaliteet jt.

Loodan, et Teie analüüs võeti emakakaela kanalist (või ureetra kanalist).

Vereanalüüsis jäävad antikehad positiivseks elu lõpuni, mis ei tähenda uut ja värsket infektsiooni.

Kaebuste järgi ei saa tõesti klamüüdiainfektsiooni diagnoosida, vaid ainult täpsete kaasaegsete meetoditega: DNA, PCR jm.

Naistearst G.Litter