Pillid ja antidepressandid 31.08.06 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Mul on probleeme unega ning võtan ka rasestumisvastaseid pille. (Praegu Logest, võibolla varsti vahetan Femina-35 vastu). Sain aja unekabinetti ja ilmselt kirjutatakse mulle mingeid uinuteid või antidepressante. Olen kuulnud, et need omavad koosmõju pillidega. Sama olen kuulnud naistepunatee kohta. Kas see vastab tõele ja kui vastab, siis milline see koosmõju on?

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
pillide toime, s.t. rasestumisvastase toime efektiivusus, võib mõningate ravimite tarvitamise ajal nõrgeneda. Siia kuuluvad näiteks antibiootikumidest penitsilliinid ja tetratsükliin, mõned uinutid, naistpuna. See on põhjus, miks näiteks antibiootikumidega ravi ajal peab kasutama lisa kaitsevahendit(kondoomi). Antidpressantide kasutamine koos pillidega sellist toimet ei põhjusta, s.t. pillide toime ei nõrgene. Peaksite oma arsti käest uurima, kas Teile määratud uinuti võib nõrgestada pillide toimet.