moodustis väikeses häbememokas 12.07.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Eile avastasin endal ühel väikesel häbememokal imeliku moodustise. See on katsudes valus aga muidu ei valuta, värvilt ei erine. Istudes annab mõnikord tunda. Mingit eritist ei ole tulnud. Nädal varem tundsin mõnikord õrna valu selles piirkonnas. Varem ei ole selliseid probleeme esinenud. Olen 26.a, sünnitanud ei ole. Viimased 4 aastat on üks partner olnud. Beebipille ma ei kasuta, vahekordade ajal kasutame kondoomi. Viimane kord ei kasutanud ja umbes sellel ajal hakkasin ka valu tundma. Arsti juurde sain aja alles 2 nädala pärast. Olen natuke mures, et kui valu tugevamaks ja häirivamaks muutub enne arsti vastuvõttu. Mida siis ette võtta? Kas ma tohin mingeid ravimeid kasutada, milliseid?

Ette tänades

Arst vastas:

Katrin Seidelberg

dr Katrin Seidelberg

Günekoloog

Qvalitas Arstikeskus AS

Tere,
Kuna kirjeldatud moodustis on katsumisel valulik, on ilmselt tegemist põletsikulise "punniga, võimalik ka et Bartholini näärme põletikuga, seda saaks kindlalt öelda alles läbivaatuse käigus. Momendil ei pea mingit ravi tegema, tuleb tihti intiimpesu-vahendiga pesta, puhas ja kuiv hoida. On võimalus, et see kaob ise ära. Juhul, kui see moodustis läheb suuremaks ja hakkab valutama, tuleb kohe pöörduda arsti poole.
dr. K.Seemen