valud alakõhus 23.02.04 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere lgp. dr.Litter! Pöördun teie poole murega, ehk oskate mind aidata. Viimasel ajal, nii umbes paar kolm viimast kuud on mul alakõhus valud. Ma pole kindel kas tegu on just mõne naistehaigusega, kuid kahtlen siiski. Valud pole tavalises olekus eriti tunda, aga kui kõhule survet avaldada (näit. vajutada või krõnksus istudes või püxirihma pingutades) on valud kohe teravalt tunda. Kardan et tegu võib olla ehk munasarja põletikuga, aga olen naistearsti juures käinud just hiljuti ja seal öeldi nagu et kõik on korras. Millest siis need valud kyll tingitud võivad olla? Arsti juurde ei julge jälle uuesti minna, kuna alles nagu sai käidud... Põletikke pole varem kunagi esinenud. Samuti pole ma sünnitanud ega kasuta ka rasedusvastasid tablette, suguhaigus ei see samuti olla, kuna kasutame kondoomi...olen 19, aborte pole ka olnud...Olen kuulnud sellisest haigusest nagu ureaplasmoos, kuid ei te atäpselt, milline see on ja mida ndast kujutab... kas naisterasti visiidil võetakse ka selle tarvs analyse või peab ise arstile ytlema et olex vaja nagu seda ka uurida..?

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
Alakõhuvalu põhjusi on kümneid, kui mitte rohkem. Sagedamini sugulisel teel levivad (põletiku) haigused.
Ureaplasma on tingimispatogeen, mida esineb ka 60% normaalsetel tervetel naistel. Analüüs on kallis, rutiinselt ei ole vajalik seda võtta. Kui ise soovite ja tasute 163.- , on see alati võimalik.
Palun lugege esilehel e-raamatut sugulisel teel levivatest haigustest.
Vajate reaalset naistearstipolset nõustamist, uuringuid.