ebamäärased kõhuvalud 02.09.03 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere lp doktor,
Olen 20 a. neiu. Mind vaevab mingi ebamäärane tunne alakõhus, oleks nagu valu, kuid valuks seda pidada ei saa, selline pakitsus. Samuti esineb mul mõnikord kõhus paremal pool(pimesool opereeritud) teravat valu, kui istuma asun. See on selline valu, nagu oleks mingi ora kõhus. Valu kaob kohe, kui olen istunud. Ka vahekorras olles on valulik, kui partner oma peenise sügavale lükkab. Esineb ka mõningast iiveldust ning pea käib ringi.
Aasta tagasi diagnoositi ureaplasmoos, mille vastu saime partneriga mõlemad ravi, kuid alles kolmandal ravikorral oli kordusanalüüs negatiivne. Rääkisin oma arstiga ja tema ei usu, et mul see bakter ikka veel alles on, kuid siiski....?
Kas ma olen sellesse põletikku uuesti nakatunud, kuigi kõrvalsuhteid pole meil kummalgi? Millised on üldse ureaplasmoosi sümptomid? Mingit halvalõhnalist voolust ei esine. Olen nii hädas, ei tea mida peale hakata. Last ka pole 2 aastat tulnud. Äkki olen sellest viljatu? Laparoskoopia( jaanuaris 2003) oli korras, hormoonid korras. Mehe sperma korras. Palun andke nõu. Ette tänedes

Arst vastas:

Galina Litter

dr Galina Litter

Günekoloog

Evita Grupp OÜ Naistearstid Pirita Perearstikeskuses VASTUSED NII KIIRESTI KUI VÕIMALIK, KUID MITTE HILJEM KUI 3 ÖÖPÄEVA

Lugupeetud Küsija!
1. Ureaplasma on tingimispatogeen, mis vajab ravi vaid teatud juhtudel
(lugege e-raamatut seksuaalsel teel levivatest haigustest).
2. Millega olete nii hädas? (endaga?)
Kas Teie peamine mure on see, et Te pole rasestunud 2 aastat?
Kuna Teil on laparoskoopia tehtud, on tegemist Kroonilise Alakõhuvalu Sündroomiga. Te vajate alates 2 kuust valuvastaseid antidepressante ja edasi hingearsti konsultatsiooni ning ravi jätkamist kuni pool aastat.
Ärevuse korral on rasestumine raskendatud.
Võiksite kohe pöörduda psühhoterapeudi poole, saate abi.
Soovitan dr.Jüri Ennetit.

Võite lugeda internetist Chronic Pelvic Pain Syndrome CPPS.