Valu alakõhus 13.10.19 / Naistehaigused

Külastaja küsib:

Tere! Esineb valu alakõhus- tuikav. Mitte pidev ja tugev kuid siiski piisavalt häiriv. Esineb pigem siis kui kõht on täis söödud, kuid ka teinekord tühja kõhuga. Kord vasakul pool, kord paremal pool. Päevad olid ära vahepeal mitu aastat (alakaalu tõttu), nüüd paar kuud olnud, kuid tsükkel ebaregulaarne. Kestnud umbes nädala nüüdseks.

Arst vastas:

Ülle Kadastik

dr Ülle Kadastik

Günekoloog

Tartu Ülikooli Kliinikumi Naistekliinik, Elite Erakliinik

Tere, need kaebused on väga ebamäärased. Kindlasti soovitaks günekoloogi juurde minna, kuid ka perearsti juures soolte osas uurida. Oluline on ka mao uuring, mille saab perearst korraldada. DRkadastik